VİYANA GEZİ REHBERİ

 

 

wienmainph

DİKKAT! :

Orta Avrupa ( Prag & Viyana & Budapeşte ve Bratislava ) Gezisi için UYARI !

Ulaşım & konaklama ile şehirler arası transferlerdeki maliyetler göz önüne alındığında ; Bazı Tur operatörlerinin promosyon olarak düzenledikleri tur bedelleri , kendi başımıza yapılan seyahatlerden daha avantajlı olabilmektedir. Tur acentasına ödenen gezi bedeli ; 7 gecelik konaklama bedeline eşit olabilmektedir. Acentanın sağladığı uçak ulaşımı ve ara transferlerde cabasıdır.. Bunu göz önüne alınız

Ülkemizden Budapeşte ve Prag için düşük maliyetli uçuş bulmak genelde mümkündür.

Kara yada demir yolu ile bu kentlere ülkemizden yada Avrupa üzerinden ulaşım , gerek konforu gerek ise ulaşım zamanı açısından bir handikap olacaktır.

Bana göre uygun ücretli Orta Avrupa gezilerine tur aracılığı ile katılın ve kendiniz gezin derim..

7 gece konaklamalı İstanbul çıkışlı Orta Avrupa Gezileri ; Sık aralıklarla 300 – 350 € dolayında olabilmekte ! Bilgilerinize..

 

VİYANA GEZİ REHBERİ

Viyana (Almanca: Wien), Avusturya’nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin dokuz eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.800.000 kişilik nüfusuyla (2014) ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana’da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği’nin en büyük onuncu kentidir. Birleşmiş Milletler bürosuyla Viyana Birleşmiş Milletlerin dört resmi merkez temsilciliğinden birine sahiptir. Kentte bulunan diğer önemli uluslararası kuruluşlar OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü’dür (IAEA).

Yüzyıllar boyu Habsburg hanedanının yerleşim yeri olan kent, bu süre boyunca Avrupa’nın kültürel ve politik merkezlerinden biri haline gelmiştir. Kent Londra, New York ve Paris’ten sonra iki milyon nüfusuyla dünyanın en büyük dördüncü kentiyken, I. Dünya Savaşı sonrasında nüfusunun dörtte birini kaybetmiştir.Habsburglar 400 yıl boyunca Avrupa politikasına yön vermiştir. Viyana’nın dört bir yanında hanedanın bıraktığı gözalıcı mirastan örnekler görülebilir (tr.wikipedia.org) .

Gayet güzel bir şekilde muhafaza edilmiş tarihi binalar, Saraylar, şehrin kalbinde yer alan ihtişamlı müzeler ve mükemmel bir opera binası, heybetli bir katedral ve günün en yoğun saatinde bile boş olduğunu görebileceğiniz sakin, düzenli sokaklar.Viyana denilince akla gelenlerden bir tanesi doğal olarak klasik müzik, pek çok klasik müzik etkinliği yıl boyunca yapılıyor ama en yoğun dönem Wiener Ball Season olarak adlandırılan ve Aralık sonunda başlayıp Mart ayına kadar süren dönemdir..Kahve – Schnitzel ve pastalarıda unutmayalım..

Kent Gezimiz : 2012 tarihlidir..

readmoredf1

kırmızıcizgi2

Beni İzleyin !..

insss

facloo

– Sayfa Başına Dön –

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s