Amsterdam, Toplu Taşıma Bilet Türleri-Kartlar

 
 

GVB TOPLU TAŞIMA BİLET ÜCRETLERİ / TAŞIMA KARTLARI – ÖNERİLER

Amsterdam’ daki toplu taşıma araçlarını – yol güzergahlarını ve duraklarını, yüzeyel olarak da bazı önemli merkez ve turistik alanlarla olan ulaşımdaki yakınlık ve mesafe oranlarını önceki sayfalarımızda oldukça detaylı olarak gördük.

Amsterdam’da toplu taşıma & yolcu transportu işini, GVB – şirketi üstlenmiştir (trenler hariç. Bu şirket mahalli  (belediye) idareye ait bir nakliyat şirketidir.

Kaldığım süre içinde tüm araçların bakım ve temizliğinden, personelin yolcuya olan yaklaşımlarından, zamanlama açısından, trafikte kilitlenmeden kısa sürede ve konforlu yolculuğumuzdan vs. pek çok yönden bizden taktir almıştır.

Ulaşımda her konu alternatif düşünülmüştür. Seçenekler fazladır. Şimdi ben sizlere çoğu turistik amaçlı beklentilerimiz açısından küçük bir yönlendirme yaparak biletler ve ücretleri hakkında kısa bilgi vereceğim.

( Amacınıza ve beklentinize göre ulaşım için öncelikle bütçenizi belirleyin ) .

*  Amsterdam ‘ a gezmek & görmek amaçlı geldiğimize göre mutlaka yürümeyi de göz önüne  alın.

Yürüme mesafeniz size bağlı olacaktır. Ulaşımda biletiniz olsa bile bazı alanlar çok yakın ve yürüme mesafesindedir. Hatta yürümek bazen (zamanlama açısından) avantaj bile olur.

*  Öncelik ile  Amsterdam’daki ana hedefleri belirleyelim .

Ben tüm müzeleri göreceğim diyebilirsiniz. Yada müze beni ilgilendirmez gezip, eğleneceğim  ve alış veriş edeceğim diyebilirsiniz. Yada biraz müze gezisi, biraz eğlence ve alışveriş misali olabilir ..

Amsterdam da alternatifler çok.. Yalnız yolculuk için ulaşıma para vereceğiniz gibi ; Ulaşım +  yanında pek çok atraksiyonlar +  müzeler vs. için kombinasyonlu seçenekler de vardır.

ULAŞIMDA ÜCRETLER (2018) – GVB ;

Kenti teorik olarak toplu taşımacılıkta geçmiş yıllarda 8 bölgeye ayırmışlardı.Günümüzde bölgeler (zones) daha da genişletilmiştir.

eski zone haritası :

example2

Toplu taşımacılıkta Amsterdam günümüzde (2018)  ; transport bölgeleri ve kodlama olarak bölünmüştür (bakınız)(açılacak haritada “bölgeleri haritada göster” seçeneği işaretlensin!”). Bu harita ve duraklarda bu kodlamaları rahatça görürüsünüz.

Mesela Centrum – şehir merkezi; 5700 zone olarak, Amsterdam’ın merkezine ait bir kod / zone numarasıdır.

İlk rakamı 5 ile başlayan 4 haneli, onlarca bölge vardır ( 5710, 5711, 5712, 5713…)

GVB ; kenti yaklaşık herbiri 4 km. çaplı ulaşım – yol haritasına bölmüştür. Biletlerde bu zone / kodlama rakamlarını gösterilmez!.

 transport – yol haritası (bilginiz olsun)

example2

Kentte Toplu Taşımayı inceleyelim :

A )   Schiphol –  Şehir merkezi için havaalanı transferi ;

seçenek ve fiatlarını daha önce inceledik.. kısaca ;

Schiphol Tren İstasyonu’ndan kalkan trenlerin/NS-Dutch Railways, Amsterdam kent merkezine ulaşması   yaklaşık 20 dakika sürüyor. Kente gelen ziyaretçilere 24 saat boyunca kesintisiz hizmet veren trenler 06.00-24.00 saatleri arasında 10 dakikada bir Platform 1 ve 2’ den hareket ediyor. Gece yarısından sabah saat 06.00’a kadarsa seferler her saat başı düzenleniyor (tren sefer ve kalkış bilgileri).Havaalanından merkeze ulaşım için başka bir seçenek bakmayın derim!..

 • Tren ile  : Tek yön 2. sınıf bilet 5,20 € / Çift yön 10 €  ‘ dur (4-11 yaş : 2.5 € tek yön) . ( VVV Tourist İnfo & Yellow/blue self-service ticket machines  & Central station ve Schiphol arrivals . 2 deki ” Train Ticket Office ” lerinden alın)..Yada günlük kart ile ulaşımı çözün!

 • Connexxion Schiphol Hotel Shuttle  ile :  tek yön 17 € / Gidiş dönüş 28 €
 • GVB – Connexion Bus No. 397 <Airport Express bus> –> tek yön tam bilet : 5.30 €, Bus 397  expres otobüs merkez tren garına gitmez!. Museumplein ve Leidseplein gibi çeşitli duraklar sonrası, Amsterdam Elandsgracht ta yolculuk sonlanır. Saat 05-00.20 arası çalışır.
 • GVB bus 69 : Bu otobüs Schiphol – Amsterdam Sloterdijk arası çalışır (tek yön 3 €, 40 dk.)(sonra şehir merkezi için 22 no lu otobüs)(yada 12 no lu tramvay ile Museumplein’e ulaşın).
 • Gece otobüs servisi N97 Niteliner, Schiphol Plaza ile Amsterdam Elandsgracht arasındaki gece boyunca (01.00 – 05.00) saat başı çalışır. Tek yön biletler 5 € ‘dur .
 • Taxi ile  :  40 – 50 €   ;

B )  Şehir içi GVB  – ULAŞIM BİLET VE ÜCRETLERİ, 2018  ;

Amsterdam içinde toplu taşıma araçları ile seyahat etmek basit ve kullanışlıdır. Geniş yerel ağ GVB tarafından işletilmektedir ve kentin mahallelerini tren, tramvay, metro, otobüs ve feribot ile birbirine bağlamaktadır. GVB işletmesine ait biletler tüm araçlarda (tramvay – metro – otobüsler ) geçmektedir.Biletleri yıl için topluca alabilirsiniz. Üzerlerinde son geçerlilik tarihi yazılmıştır. Genel olarak ilgili yılın sonuna kadar geçerliliği vardır.  Ve ne zaman kullanmaya başlarsanız o gün ve saat itibariyle geçerlilik başlar (aktif olur)(günlük biletlerde bu süre 24 saat’tir!, yani gece yarısı saat 23.59 da sonlanmaz!). Biletlerr geçerli oldukları saat dilimlerine göre sınıflanır ( saatlik, 1-2-3 .. 7 günlük..)..Saatlik bilet tramvay yada otobüslerden satın alınabilir (şoför-kondüktör).Günlük biletler tramvaylardan satın alınabilirken, otobüslerde bu seçenek bulunmamaktadır.Biletler, ilk kullanımdan itibaren tüm ağ boyunca geçerlidir ve seçtiğiniz zaman diliminde seçtiğiniz kadar seyahate çıkmanıza olanak tanır.Nisan 2018 sonrası otobüs ve tramvaylarda nakit ödeme seçeneğinin kalkacağı ifade edilmiş???

GVB de : İndirim yaşı 4-11 ve 65 yaş sonrası olup, 4 yaş altı ücretsiz ulaşım imkanını sunar.

*   GVB 1-  hour ticket  ( 1 saatlik bilet )

Ücreti :  3 €   olup, tüm araçlar için check edildiği (ilk kullanıma başladığı) gün ve saatten itibaren geçerlidir. Night Bus / Connexxion & Arriva Bus  (otobüslerinde) GEÇMEZ ! . Bir saat içinde farklı GVB  – araçlarına, mükerrer binebilirsiniz.

* GVB Season ticket   / Sezonluk Bilet  ;  Tüm bölgeler için ( ay – yıl )  .Turist olarak  3 – 5 günlük gezi için ne kadar düşünülür ?

 • aylık : 47 € , indirimli : 30.50 €

Night bus ticket  / gece otobüsü bileti :

1 binişlik ( 4.5 €  ), 12 binişlik ( 34 € )  dur. Diğer GVB  – gece otobüsleri ile bağlantı dahil olmak üzere ,  1.5  saat geçerlidir. Connexxion ve Arriva buslarda geçmez !

Nightbus region ticket / gece otobüsü bölge biletleri ; 8  €  ( Night network greater A’dam ) ücretli olup, 2 saat tüm GVB – gece otobüslerinde  + Transferli olmak üzere Connexxion ve Arriva otobüslerinde de geçerlidir.

 Gece otobüs biletlerini araçtanda temin edebilirsiniz..

** 1 saatlik ve öğrenci biletleri  , Gece otobüslerinde geçmez !

Her araca yaptığınız (Nigth bus, connexxion bus vs. ) gece binişlerinde ;  biletinizi biniş ve inişlerde , her araç için OK. – check – onay işlemini yaptırın..

*  GVB –  24/48/72/96 / 168 hour tickets ( 24 / 48 /… 168  saatlik bilet / chipcard )

Gece ve Gündüz geçerlilik saati kadar tüm araçlarda kullanılır.Günlük sınırsız taşıma hakkını verir. Gece  (Night bus)  GEÇER  !.GVB’ye bağlı tramvaylarda, metroda ve otobüslerde geçerli..Connexxion, Arriva ve EBS tarafından düzenlenen otobüsler ve havaalanı transferinde GEÇMEZ!

24 hours (1 gün )  —   €  7.5 < GVB çocuk  24 saat 3.75 € >
48 hours (2 gün )  —  € 12.50
72 hours (3 gün )  —  € 17.50
96 hours (4 gün )  —  € 22.50
120 hours (5 gün ) —  € 27.50
144 hours (6 gün ) —  € 31.50
168 hours (7 gün)  —  € 34.50

* GVB – Amsterdam Travel Ticket

Kentte toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmanıza olanak tanıyan bir diğer günlük kart olup, NS – Hollanda Ulusal Demiryolu tarafından satışa sunulmakta.

1 günlük (16 €), 2 gün (21 €) ve 3 gün (26 €) dur..Bilet, Amsterdam’da bulunan toplu taşıma operatörü GVB tarafından işletilen tüm tramvaylar, otobüsler (gece otobüsleri dahil), metro ve feribotlarda sınırsız seyahat için geçerlidir (2. sınıf). Havaalanı ulaşımı dahil ; Amstel, Bijlmer ArenA, Merkez İstasyon, Holendrecht, Lelylaan, Muiderpoort, RAI, Sciencepark, Sloterdijk, Zuid, Duivendrecht için ücretsiz tren ulaşım hakkı alırsınız. Regional buses (Connexxion) otobüslerde ve şehir içi ulusal trenlerde de geçer. EBS otobüslerinde GEÇMEZ!. Amsterdam Havaalanı Ekspresi, 397 numaralı otobüs ve Niteliner N97 de geçer. Aktivasyonu geceyarısı saat 00.00 da başlayıp, ertesi gün 04.00 te sonlanır (günlük dilim)..

* I Amsterdam Card

Amsterdam’a özel indirim kartı 24, 48, 72, 96 saat geçerliliğe sahip 4 farklı seçenekte sunuluyor.

Ücretleri de : 59, 74, 87 ve 98 €.

I Amsterdam Card ile neler yapılır?

 • Müze ve etkinlik noktalarına ücretiz ya da indirimli giriş
 • Ücretsiz kanal turu
 • Ücretsiz şehir içi ulaşımı (otobüs, metro, tramvay…)
 • Şehir genelinde birçok restoran, konser, araç kiralama vb gibi noktalarda indirim ya da sürpriz hediyeler
 • Detaylı şehir haritası sahibi olursunuz.

Hangi kartı seçerseniz seçin, aynı indirimlerden  yararlanabilirsiniz. Ancak Schiphol Havalimanı’nda Amsterdam’a trenle gitmek veya GVB otobüsleri dışında Connexxion, Arriva ve EBS tarafından düzenlenen otobüs seferlerini kullanmak isterseniz, bu hakkı sadece 72 saatlik I Amsterdam Card’ı “Bölgesel Seyahat Bileti” ile birlikte satın alarak elde edebilirsiniz (kart havaalanı transferinde geçmez)(Ulusal demiryolu trenlerinde – NS- geçmez)… Normal ücretin 5 Euro kadar üzerinde bir bedelle satın alacağınız bu bilet sayesinde yalnızca Amsterdam havaalanı ile kent merkezi arası ulaşım için değil, tüm metropol alanı içerisindeki demir yolu, diğer araçlarda geçerli iken bu kart ;  Connexxion, Arriva ve EBS’ye ait otobüslerde geçerli değilidr!.

Bu kart toplu taşıma araçlarının yanı sıra kanal turlarında, Amsterdam’ın popüler cazibe merkezlerinde ve kültürel alanlarında sahiplerine cazip indirimler sunuyor.Kartın müzeler için olan kısmı, kentteki kültürel tesislerden veya eğlence programlarından herhangi birini ilk ziyaret ettiğiniz anda aktive oluyor. Toplu taşıma için olan kısmıysa yine aynı şekilde ilk kullanım anında otomatik olarak devreye giriyor. Kart, iki bölümünden herhangi birisi aktive olmadığı sürece satın alındığı yılın son gününe kadar geçerliliğini koruyor. İlk kullanımdan sonraysa kartın geçerliliği, kapsadığı süre ile kısıtlı kalıyor.

Şehrin en önemli müzelerinden olan Van Gogh Müzesi, Stedelijk Müzesi, Rembrandt Evi Müzesi‘ne ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Amsterdam gezilecek yerler listelerindeki diğer önemli noktalardan ARTIS Royal Zoo, The National Maritime Museum, De Nieuwe Kerk, Houseboat Museum, Hermitage Amsterdam ve NEMO Science Museum yine bu kart sahiplerinin ücretsiz giriş yapabileceği noktalardan bazıları (Anne Frank Evinde geçmez!, Rijksmuseum’da indirim sağlar).Boom Chicago, Royal Concertgebouw, Muziekgebouw aan ’t Ij ve Hollanda Ulusal Opera ve Balesinde , Madame Tussauds Amsterdam ve Heineken Experience’de,  MacBike, A-Bike gibi bisiklet kiralamada, 30 dan fazla restoran ve cafelerde % 25 e kadar indirim sağlar..

Kartı olan gezginlerin ücretsiz gezebilecekleri alanlar sadece bunlarla sınırlı değil. Tarihi yönüyle öne çıkan Haarlem; Hollanda denince akla gelen ilk yapılar olan yel değirmenlerinin bulunduğu Zaanse Schans; enfes manzaralara sahip balıkçı kasabaları Volendam ve Markem; konuklarına Orta Çağ atmosferi yaşatan Muiden, Naarden, Laren gibi popüler yerleşimlere sınırsız ulaşım hakkında yararlanarak kolayca ulaşabilirsiniz. Futbol ile yakından ilgileniyorsanız, Amsterdam ArenA’da düzenlenen Ajax Stadyum Turu’na 16 Euro’luk ücreti ödemeden katılabilirsiniz.

Kartı Online  – buradan alın..

* OV-chipkaart (web)

Uzun süreli konaklamalarda Amsterdam şehir içi ulaşım araçlarını kullanacaklar için en uygun seçenektir.Ürün, otomatlardan veya gişelerden bakiye yüklenerek kullanılıyor.Kart 5 yıl geçerlidir.Kart bedeli ilk alışta 7.5 € dur. Kart’a en fazla 150 € yüklenebilir..Ve 6 hafta içinde fazla bakiyeniz karttan geri alınır.Süresi geçen kartın yenileme ücreti 7.5 € dur.Hollanda’nın tamamında kullanılan OV-chipkaart isme özel smart kart olabileceği gibi kullanımı kişisel olmayabiliyor. Zaten turist olarak gidiyorsanız isme özel kartı eve gönderildiğinden tercih edemeyebilirsiniz. Kart GVB dahil,  Hollanda da Ulusal Demir yollarında (NS) da geçerlidir.Kart kişiye özeldir.Ayni anda birden fazla kişi için kullanılmaz!.Kartınızı, üstünde “kaart hier” yazan veya chip logo görseli olan pembe okuyuculara göstermeniz gerekiyor. İnerken de aynısını yapıyorsunuz ki fazla tutar hesabınızdan düşmesin çünkü ödediğiniz tutar gittiğiniz mesafeye göre değişiyor. Taksimetre gibi her 100 metrede bir atıyor. Yolculukta, kilometre başına 0,154 – 0,89 €  luk tutar tahsil edilir. Gidilen mesafe bedelini buradan öğrenebilirsiniz.Unutmayın bu kart 35 dk. içinde transferlere ek ücret almaz! ..Kartı ve dolum işlemini istasyonlardan, duraklardaki makinelerden, supermarketlerden, Primera gibi tobacco shoplardan alabiliyorsunuz..Dolum alanları marketlere kadar uzanmıştır..2 aydan fazla kalacaklar için önerilmiştir.

Bunu da bir köşede bulundurun : Zaanse Schans, Volendam ve Haarlem gibi Amsterdam şehir merkezinin dışında kalan turistik yerlere gitmeyi planladınız. Buralar için farklı bir ulaşım kartı mı almam gerekir mi?

Bu turistik yerlere gidebilmek için Amsterdam ve Çevresi Günlük Ulaşım kartı (Amsterdam & Region day card) almanız gerekiyor (bakın). Tramvay, metro ve otobüslerde geçerli bu 24 saatlik kartların fiyatı 18.50 €. Ulaşım kartınızı turizm bilgi merkezlerinden, Stationsplein CS, Station Bijlmer ArenA, Station Lelylaan, Station Zuid’teki GVB gişelerinden alabilirsiniz.

Evet saf ulaşımı göz önüne aldığımızda bu ücretlendirme tablosu ortaya çıkar. Varın kendinize göre bilet tipinizi belirleyin..

* Holland Pas Card , web  :

Evet , bu kart nedir ? Nerede ve nasıl kullanılır ? Bu karta dikkat !

Amsterdam için ; Bana göre bu atraksiyon kartı ;  I amsterdam card ‘ın gölgesinde kalmış ve fazlaca gündemde tutulmayan, hatta  VVV Tourist danışma ofis görevlilerine bu kart talep edildiğinde ; I amsterdam card ‘ın  daha avantajlı olarak size ısrarla sunulduğunu, bizzat yaşamış biri olarak  bu kartı sizlere tanıtıma başlayayım.

Böyle bir ifademden ; I amsterdam Card’ ın uygun olmadığı, cazip olamayacağı anlamı kesinlikle çıkarılmamalıdır. Benim beklentilerime cevap vermesi, belkide bu kartı ön plana çıkartmaktadır.

Holland Pass Card ;  Bir şehir için tüm aktivitelerde, para ve zaman için tasarruftur.Kişiye özeldir ve  1 aylıktır.

ANCAK kendisi tek tek başına ulaşım kartı değildir ! Toplu taşımalarda GEÇMEZ!..Geçmiş yıllarda transport için de geçerli idi!..

100 ‘ ün üzerindeki aktiviteler için ( atraksiyon-müze-geziler ) ücretsiz girişi sağlar.. Utrecht, Lahey ( Hague ) ve Rotterdam gibi diğer büyük şehirler içinde , ayni kartla şehir içi ulaşımda erişim imkanını sağlanır ve Oradaki müze ve aktiviteler için  ayni imkanlarda kartımız geçerlidir ( Verilen kitapçıkta detaylı anlatılır ) .

The Van Gogh Museum, The Rijksmuseum, Madame Tussauds , Artis Royal Zoo , The Amsterdam Dungeon , Nemo , Madurodam ve  Keukenhof gibi turistlerin çoğunluğunun talep ettiği atraksiyon ve ören yerlerine girişler ;  hem ücretsiz hemde , sıra beklemeden ( skip the line ) doğrudan olmaktadır.80 den fazla Hollanda müze avantajı oluşturur.

Kartımızla Ücretsiz  ( ayrıca )  girebileceğiniz başka müzelerde vardır. Buraya bakın.

Bu kart % 50 ye kadar değişik atraksiyon ve aktivitelerde ve müzelerde indirim sağlar.

280 sayfalık Rehber kitabı , müze bilgileri , ilgi çekici yerleri , restoran – cafe & barların tanıtım ve adreslerini , Amsterdam şehir haritasıyla birlikte size 6 farklı dil  seçeneği ile sunar.

40-50-71.50 € olmak üzere 3 farklı satışı vardır (2018).Detaylar için web sayfasına bakın..

Nereden Temin edilir ?

Schiphol dahil büyük merkezlerdeki  ” Travelex ” ofislerinden  , VVV Tourist İnfo bürolarından temin edilir. Aşağıdaki ofislere bakın  ;

+ İnformatıon office , Stationsplein / Noord  -Zuid Hollands Kooiehuis ( Central istas. yanı )

+  İnformation office Central station , track 2 b

+  VVV Holland tourist information Schiphol – arrival hall 2  ‘ den satın alabilirsiniz.

***  BU  KARTIN  DİĞER KARTLARA GÖRE  AVANTAJI NEDİR ?

Bu Kart 3 büyük müze ( Risksmuzeum, Md. Tussauds, Van Gogh museum )  / 4 önemli atraksiyon ( Keukenhof – peyzaj harikası / nisan ve mayıs açık , Artis zoo, Amsterdam Dungeon gösteri, Madurodam –  gezi & eğlence ) için SIRADA BEKLEMEDEN ÜCRETSİZ GİRİŞİ ; elinizdeki aktivasyon alanına uygun olan 1 bilet ( kupan )  karşılığında, geçerli olduğu yıl için, istenilen günde kullanmanızı sağlar. Bu özelliği de, pahalı müzelere beklemeden ve ücretsiz giriş hakkı tanıması ile tercih edilmesini destekler.

Kartın kullanımında  gün için  sınırınız yoktur. 1 adet ücretsiz aktivite kullanıldı ise, kalan diğer free aktiviteyi  başka bir alanda kullanabilirsiniz.. O bileti  istediğiniz aktivasyona, istediğiniz güne bırakın.. Yani bu kart sizi aceleye getirmez !

* Old Holland Tour (Kart )( web ) : Amsterdam Merkez İstasyonu, Volendam / Edam ve Zaanse Schans arasındaki otobüs seferlerini sınırsız gün boyu kullanabilmenizi sağlayan hepsi bir arada bilettir. Fiyat: € 12.50

* Amsterdam & Region Travel Ticket : 

Amsterdam’dan 30 dakikadan kısa bir süre içinde, Haarlem, Zaanse Schans’taki görkemli yel değirmenleri, Keukenhof ve çevresindeki ünlü lale alanlarını, Edam ve Volendam gibi tarihi şehirleri, alışveriş imkanını bulacağınız ulaşım kartıdır.1-2-3 günlük seçeneklidir.. Amsterdam  toplu taşıma araçları ile buralara kolayca ulaşmak mümkündür, çoğu varış noktasına tren veya otobüsle (ya da ikisinin bir arada olduğu) ulaşılabilir.Aktivasyon günün 00.00 saati ile başlar ve ertesi günün 04.00 saat diliminde sonlanır.Biletler, gece otobüsleri de dahil olmak üzere GVB, Connexxion, AllGo ve EBS tarafından işletilen tüm metro, tramvay ve otobüs hatlarında geçerlidir.Araç giriş ve çıkışlarında kart ibrazı gerekir!.Amsterdam Schiphol Havalimanı’ndan Keukenhof Bahçeleri’ne (  858 no lu otobüs) gitmek için bu bileti kullanabilirsiniz .Biletler, Amsterdam bölgesindeki NS trenlerinde de geçerlidir .

Bilet fiyatları :

1 gün – 18,50 €
2 gün – 26,00 €
3 gün – 33,50 €

Museumkaart/Museumcard

Ulusal Müze Kartı (Museumkaart), Hollanda’daki 350 den fazla  müzelere sınırsız sayıda ücretsiz giriş imkanı sunmaktadır. 1 yıl geçerli kartı, ardaşık 31 günde kullanırsınız. ‘Museumkaart’, yetişkinler için 54,95 € ve 18 yaşına kadar gençler için 32,45 € ‘dur.Toplu taşımada geçerli olmayan bu kartın bir avantajı; ayni müzeye sınırsız giriş hakkını tanımasıdır. ‘Museumkaart’, bu kartı kabul eden tüm müzelerde ve’ Amsterdams Uitburo ‘( Leidseplein ) dan temin edilebilir.

Rijksmuseum, Van Gogh Müzesi, Stedelijk Müzesi, Amsterdam Hermitage, Anne Frank Evi, NEMO, Rembrandt Evi Müzesi gibi pekçok müzeye giriş imkanı tanırken, Madame Tussauds müzesinde geçerli değilidir.

** Amsterdam için Kombine seçenekli biletlere buradan ulaşın..

** Sonraki sayfa; Amsterdam’ı Geziyoruz..

 
 

– Sayfa Başına Dön –

Önceki Sayfa ↔ Sonraki Sayfa

Amsterdam- Ana klasöre dön

 
 

Amsterdam, Toplu Taşıma Bilet Türleri-Kartlar” üzerine 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s